אנו ב-KCP  פועלים כארגון חינוכי במטרה להעצים בני נוער, מתוך האמונה ששינוי גלובלי יכול להתחיל מהתפתחות אישית. הגישה הייחודית של KCP מבוססת על הרעיון שלמידת מושגים עמוקים ומקדמי שינוי, כמו גם יצירה ועבודה משותפת באופן פעיל הינם בעלי השפעה חשובה על דיאלוג פורה בין בני נוער. הארגון מקיים מפגשי דיאלוג בין בני נוער מישראל והרשות הפלסטינית, ככלי חינוכי להתפתחות אישית והעצמת תהליך שמעודד שימוש בתקשורת במקום באלימות. החזון שלנו הוא לטפח מנהיגים צעירים המבקשים פיוס. בוגרי תכנית הדיאלוג מרוויחים כלים המעודדים חיים בשלום ובהכרה בכבוד האדם, כלים שישפיעו לטובה על חייהם כמו גם על חיי הסובבים אותם.

התכנית החינוכית - מה אנחנו עושים?

בשנים האחרונות, "ילדים חיים בשלום" מיישם את תכנית הדיאלוג של העמותה, שבו אנשים צעירים זוכים להכיר את הצד השני ולמצוא בסיס משותף וללמוד על החשיבות של כבוד אדם וכבוד כלפי אחרים. גישה ייחודית זו נועדה למציאת בסיס משותף בינינו כאנשים וכבני נוער. בני הנוער מגלים כי למרות ההבדלים בשפה, דת, לאום ותרבות, כולנו חולקים את אותם שאיפות ורצונות בסיסיות לממש חיים מאושרים ומוצלחים ולהגשים את החלומות שלנו. דרך הלימוד, התנסות ועבודה משותפת, בני הנוער לומדים להתגבר על פחדים וסטריאוטיפים, ליצור דיאלוג עם הקשבה פעילה, ולפתח מיומנויות קידום דיאלוג ותקשורת, מתוך תחושה של כבוד לעצמם ולאחרים.

התוכניות שלנו מתחלקות לשתי קבוצות גיל:

בני נוער בגילאי 13-18 - תכנית הדיאלוג של  KCP. התכנית כוללת קבוצות בין-תרבותיות של בני נוער ישראלים ופלשתינים, שלעתים קרובות נפגשות לאחר שעות הלימודים תוך שיתוף פעולה ותמיכה של בתי ספר ותנועות נוער.

ילדים בגילי 7-13 - התכנית מבוססת על תכנית חינוכית בינלאומית בשם "משחק החיים" המיושמת בבתי ספר ובמרכזים וארגונים חינוכיים אחרים. התכנית "משחק החיים" היוותה נושא למחקר מקיף שנערך על ידי תאגיד ראנד שקבע כי ליישום התכנית יש השפעה חיובית על התנהגותם של ילדים.

לינק לאתר SKF : http://www.spiritualityforkids.com/